יזמות – איך מתחילים היום להיות היזמים של מחר?

Yossef Vanunu
06 אוקטובר 2022
יזמות – איך מתחילים היום להיות היזמים של מחר?

יזמות היא המקצוע הטוב והנחשק ביותר בעולם. יזמות איכותית ומקצועית היא מקצוע רווחי שבו אתם מרוויחים מקסימום רווח במינימום זמן.

מטרת העל של יזמות היא כמובן לייצר כמה שיותר עסקים הפועלים בזכות עצמם, ומנוהלים על ידי אחרים. ליזמים שהקימו את העסקים הללו יש אחוזים נאים בהם, ובזכות זאת הם נהנים מהכנסה פאסיבית קבועה, שבדרך כלל מצריכה מעט מאוד השקעה.

ההשקעה הזו יכולה להיות מתן בניית תוכנית עסקית לעסק בכדי לחזק ולהגדיל אותו, סיוע לעסק בעת משברים או סיפוק של ייעוץ מומחה, ממקום של ניסיון והוכחה שבזכותכם העסק הגיע למקום המרשים שבו הוא נמצא כיום.

אז איך בכלל מתחילים לפתוח עסק ראשון, ואיך הופכים מבעלים של עסק אחד ליזמים ממולחים?

לפתוח עסק ראשון

פתיחת עסק ראשון היא מרגשת בתחום יזמות מאחר והיא מהווה את הצעד הראשון שלכם אל עבר פסגת ההצלחה. בכדי לפתוח עסק ראשון, כדאי ואף מומלץ להרחיב את ההבנה וההיכרות עם עולמות הפיננסים, השיווק והמכירה.

בנוסף, מומלץ לבחור בעסק ראשון שיש לכם תשוקה מסוימת אליו. יזמות תלויה ברובה במוטיבציה, במשמעת עצמית וביכולת התמדה גבוהה. עסק שאתם מתמחים בו ואוהבים את מה שיש לו להציע, הוא בדרך כלל עסק שתרצו להשקיע בו יותר, כמו גם תוכלו לתרום לו יותר מהיום הראשון.

לאחר ש…

 • פותחים את העסק מול ביטוח לאומי ורשויות המיסוי השונות
 • מגדירים אותו כעוסק פטור, מורשה או חברה בע"מ
 • פונים לייעוץ עבור בניית תוכנית עסקית
 • לומדים את רזי השיווק והמכירה, לרבות אפיון קהלי היעד והמתחרים
 • יוצרים שפה, תדמית, חזון, שירותים או מוצרים מלווי מחירים ויתרונות

לפתוח עסק ראשון יכול להיות מעט מפחיד, אך בסופו של יום כל עוד תקפידו להתמיד, לספק שירות טוב ותוצרים עוד יותר טובים, הסיכויים גבוהים שתוך מספר חודשים ועד לשנה העסק יתחיל להתרומם מהקרקע ולקרום עור וגידים.

איך עוברים לעסק הבא?

יזמות היא טובה רק כאשר ברשות היזם מספר עסקים שפועלים בזכות עצמם. כיצד ניתן להפוך את העסק הראשון שלכם לעצמאי ולעבור לעסק הבא?

הדבר הראשון שכדאי להבין הוא שללא עובדים העסק תלוי אך ורק בכם, לכן חשוב להקפיד ולשכור עובדים שיכולים לבצע את העבודה עבורכם בתחומי המכר והשירות, השיווק, הלוגיסטיקה, השילוח ועוד.

אם, לדוגמא, מדובר במשרד עורכי דין, יהיה עליכם לשכור…

 • עורכי דין נוספים שיוכלו לבצע את העבודה עבורכם
 • עורך דין ראשי שינהל אותם ויבצע בקרה לאיכות העבודה
 • איש שיווק שישווק את החברה בהתאם לחזון האישי שלה וקהלי היעד הרלוונטיים
 • איש מכירות שימכור את השירותים שלכם ללקוחות חדשים, כמו גם לקוחות קיימים
 • מזכירה שתסייע לקבוע ולתאם פגישות, לענות לטלפונים ולספק שירות לקוחות

אלו הם העובדים הראשונים שיהיה עליכם לשכור, כך שהעסק יוכל לעמוד ברשות עצמו. כדי לעשות זאת בצורה חכמה ומבוקרת, כל תהליך חדש של יזמות מצריך בניית תוכנית עסקית חדשה, המפרטת ביעילות את הצעדים שעליכם לעשות כדי להביא את העסק להתנהלות באופן עצמאי.

כאשר אתם מרגישים כי כל העובדים איכותיים ומבינים את התפקיד שלהם כיאות, כי העסק בתהליך של צמיחה וממשיך לעשות זאת גם ללא עזרתכם או עם עזרה מועטה מצדכם, הגיעה העת לפתוח עסק חדש.

כל שנותר לכם הוא למצוא לבית העסק מנהל שיחליף אתכם, להציע לו כמות נאה של אחוזים משווי החברה שלא עולה על שלכם, ולפקח עליו עד שאתם בטוחים כי העסק שלכם בידיים טובות.

מוכנים לעסק הבא?

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ