ניהול עסק נכון כ- 5 צעדים

Yossef Vanunu
07 נובמבר 2022
ניהול עסק נכון כ- 5 צעדים

המפתח לתהליך ניהול עסק נכון הוא באמצעות תוכנית עסקית ברורה המבהירה כיצד העסק יפעל ובסופו של דבר יהפוך לרווחי. לאחר מכן, מדובר בשמירה על מספר כללים ועבודה לפי שיטה שרואים שעובדת, על מנת להגיע להצלחה עסקית.

בנוסף, חלק מלהיות איש עסקים היא להיות יזם, ולכן עליכם לחפש כל הזמן תחומים משיקים וחדשים לשיפור העסק שלכם וגם את עצמכם כיזמים.

בזכות ניהול פיננסי נכון, שיווק עסק מוצלח וכמובן אסטרטגיה שיווקית דיגיטלית איכותית שיודעת לפגוע במטרה ולספק לכם את התנועה הנחוצה לעסק שלכם, ניתן לעשות את כל זאת ועוד צעד צעד, על בסיס יומי.

איך לנהל עסק בצורה הטובה ביותר

ללמוד איך לנהל עסק במספר צעדים היא מיומנות לכל דבר שנדרש זמן לשלוט בה. גם אם יש לכם ניסיון בהובלת צוות או ניהול הפיננסים של בית העסק, ניהול עסק מכל כיוון מצריך ידע, כמו גם רכישה של מיומנויות ואסטרטגיות חדשות. אז איך מתחילים?

להלן 5 שלבים לניהול עסק נכון שייצר לכם את ההצלחה הרצויה.

שלב ראשון : דמיינו את הסיפור של העסק שלכם

קחו צעד אחורה מהעסק ודמיינו את הסיפור העסקי המרכזי: דמיינו את הלקוח האידיאלי, מה הוא רוצה מהעסק שלכם, איך הוא מוצא אתכם ואיך התכונות הייחודיות של העסק שלכם תואמות את מה שאותו אדם ספציפי רוצה.

הסיפור יסייע לכם לבנות תוכנית שיווקית חכמה שתבדל אתכם מיתר המתחרים, ותעזור לכם לייצר נישה משלכם שתעזור ללקוחות לזכור אתכם ולהתחבר אליכם יותר בקלות.

שלב שני : בנו את התשתית שלכם

למרבה המזל, לא כל העסקים מצריכים עלויות הקמה עצומות, מאחר והן לרוב נובעות מרכישה של מוצרים ושכר של עובדים וחנויות. עם זאת, ישנן הוצאות עסקיות מסוימות שיש להיות מודעים להן לפני שפותחים בתהליך הקמת עסק.

התשתיות העסקיות החשובות ביותר לכל עסק:

 • הקמת ישות עסקית – כעסק שאתם הפנים שלו (כמו בתחומי הנדל"ן ועריכת הדין), חברות, ארגונים או עמותות. הישות העסקית כוללת את חזון החברה, הלקוחות שהיא ממוקדת בהם ואת המשפך השיווקי שיביא למכירות שיא בהתאם לכך.
 • חומרים שיווקיים – כולל הקמת אתר האינטרנט שלכם, עמודים עסקיים ברשתות החברתיות, גלויות דיוור ישיר ואפילו הכלים ומסד הנתונים בהם אתם משתמשים כדי לתקשר עם לידים פוטנציאליים. למרות שאולי לא תזדקקו להשלמת כל פריט במשפך השיווק שלכם לפני שתתחילו, עליכם להקים כמה שיותר לפני שתצאו לדרך בכדי לפתוח עסק ברגל ימין.

שלב שלישי : הגדירו את אבני הדרך ומדדי ביצועים

אתם לא באמת מקבלים אחריות לעסק מבלי לרשום ולהסכים על מה שאמור לקרות, מתי זה יקרה ומי אמור לעשות את זה, לכן חשוב לבנות אסטרטגיה המחולקת לטקטיקות וכוללת אבני דרך שמורות מתי אמורים להתרחש אירועים גדולים וכיצד ניתן להתכונן אליהם נכון.

אבני דרך קשורות לתאריכים, מועדים ואחריות ספציפית למשימה. אתם צריכים לרשום את אלה עבור עצמכם ואם יש לכם צוות, גם עבור חברי הצוות שלכם.

שלב רביעי : נהלו את התקציב של העסק שלכם

רווחים לבדם אינם מבטיחים מזומן. לדוגמה, אתם יכולים להיות רווחיים, אבל עם יותר מדי הוצאות אתם בסופו של דבר מוצאים את עצמכם מפסידים כספים ומוותרים על המשכורת החודשים שלכם.

בכדי להימנע מכך, חשוב מאוד שתדעו לאן כל שקל הולך בעסק שלכם, על מנת לנהל אותו על הצד הטוב ביותר. אם אתם מתקשים לעשות זאת לבד, הקפידו להיעזר בשירותי ראיית חשבון והנהלת חשבונות במיקור חוץ. אתם תופתעו כמה כסף תחסכו.

שלב חמישי : תמיד נסו לחזור לנקודת האיזון

הגדירו יום ספציפי בחודש, כגון כל יום חמישי השלישי בחודש, כדי למפות את המצב של העסק שלכם וללמוד מה יש לשמר ומה כדאי לשפר. אם אתם עובדים עם שותפים, ודאו לערוך את הישיבה הזו עמם ולחקור כיצד תוכלו לדחוף את העסק קדימה לכיוונים חדשים ורווחיים יותר. אין לדעת באיזו פגישה תעלו על רעיון מיליון הדולר.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  בידול פירוש וחשיבות
  עולם העסקים
  21 נובמבר 2022
  מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה?
  10 נובמבר 2022
  ניהול עסק נכון כ- 5 צעדים
  07 נובמבר 2022
  3 רעיונות לעסק ביתי שעושה הרבה כסף
  03 נובמבר 2022
  תכנון אסטרטגיה שיווקית דיגיטלית לעסק
  27 אוקטובר 2022
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ