מקצועות רווחיים בישראל – מה המקצועות הכי רווחיים?

מערכת ECS
27 אפריל 2021
מקצועות רווחיים בישראל – מה המקצועות הכי רווחיים?

אחד האלמנטים הכי חשובים עבור הרבה אנשים שנדרשים לבחור מקצוע לחיים, הוא הרווחיות שלו. מעבר לנושא הסיפוק המקצועי, אנשים עובדים בראש ובראשונה כדי לפרנס את עצמם ואת המשפחות שלהם. הרי בסופו של יום, כולנו חייבים להרוויח כסף בהיקף מסוים, כדי "לשים לחם על השולחן". אך זה לא מסתיים בכך, כמובן. בנושא כסף כמו בנושאים רבים אחרים, נכונה האמירה "עם האוכל בא התיאבון". ככל שאנו מרוויחים יותר, כך עולה החשק להרוויח יותר ולהעניק לעצמנו וליקירינו רמת חיים גבוהה יותר. במדריך שלפניכם נגלה לכם מהם המקצועות הכי רווחים בישראל, שיאפשרו לכם לעשות זאת.

קבלו אותם: מצעד המקצועות הכי רווחיים בישראל

על פי מחקרים רבים שנעשו בנושא של מקצועות רווחיים בישראל אין כל ספק כי מקצועות ההנדסה והמחשבים הם בין הרווחיים ביותר. עולם התכנות הוא עולם מבוקש מאוד, והוא "הלחם והחמאה" של ישראלים רבים. 

מתכנתים איכותיים, יצירתיים ומנוסים, מרוויחים סכומים אסטרונומיים, ולבטח אם הם יודעים לכתוב קוד רספונסיבי ונקי שעובד במגוון פלטפורמות ומכשירים. עובדים בתחום ההנדסה, ובמיוחד בעולם ההייטק ובתחום של תכנון ערים, מרוויחים גם הם הרבה מאוד כסף, וזאת בתום לימודים מאתגרים.

שכר הרופאים: מתחילים נמוך אך מגיעים גבוה

אחת ההפתעות הגדולות ביותר הנוגעות לרשימת המקצועות הרווחיים בישראל נוגעת לנושא שכר הרופאים. בתחילת דרכם, רופאים מרוויחים מעט מאוד כסף ועובדים המון שעות. עם זאת, לאחר סיום הסטאז' (תקופת ההתמחות שלהם), ובאם הם עובדים דרך קופות החולים או בתור עצמאיים, הם מרוויחים סכומים מרשימים למדי, שמתקרבים ל – 40 אלף שקלים בחודש.

לא רק רופאים, תוכניתנים ומהנדסים: גם בשיווק מרוויחים

תחום נוסף שנכנס לרשימה של מקצועות רווחיים בישראל הוא תחום מנהלי השיווק. שיווק הוא חלק אינטגרלי וחשוב מכל חברה פרטית שרוצה לייצר רווח, ולכן המשווקים הטובים שמצליחים לייצר קהל יעד איכותי, הם מאוד מבוקשים. מנהלי השיווק האיכותיים יכולים להרוויח לעיתים שכר של בין 20 ל- 30 אלף בחודש.

"בן עורך דין" – האם מדובר במיתוס בנושא שכר?

אחד המיתוסים הגדולים בהקשר למקצועות רווחיים בישראל, הוא שכר עורכי הדין בישראל. הסיפורים על אמהות שרוצות שהילדים שלהם יהפכו לעורכי דין התחלף בהורים שמגדלים מתכנתים מגיל צעיר, אך גם כבודם של עורכי הדין במקומם מונח. עורכי דין איכותיים מרוויחים סכומים שנעים סביב ה-15 אלף שקלים בחודש. עם זאת, הסטייה היא גדולה, שכן יש עורכי דין מפורסמים שמרוויחים סכומים מופרכים ועורכי דין ברמה נמוכה, שמתקשים מאוד לייצר הכנסה בתור עצמאיים.

האם קיימים מקצועות רווחיים בישראל שניתן לעסוק בהם ללא תואר?

בהקשר של מקצועות רווחיים בישראל שניתן לעבוד בהם ללא תואר, אפשר למצוא עבודות שונות בענף ההייטק. שכר חשמלאים, למשל, יכול להגיע לסכומים גבוהים במיוחד, וגם מקצועות בתחום הנדל"ן והבנייה, שהם תחומים שאין בהם צורך בהשכלה אקדמית, נחשבים רווחיים במיוחד, וסוחפים אליהם לא מעט אנשים.

בשורה התחתונה

בחיפוש אחר מקצועות רווחיים בישראל אפשר למצוא בעיקר גיוון. אף שניתן היה להניח שפוטנציאל הרווח שלנו תלוי בראש ובראשונה בבחירת המקצוע, בסופו של דבר, אנשים שעובדים קשה ומצטיינים במה שהם עושים, בכל תחום שהוא – הם אלו שיצליחו לייצר הכנסה גבוהה לאורך זמן.

בהצלחה!

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

    whatsapp ייעוץ בוואטסאפ