הקמת עסק מהבית – כך תעשו זאת נכון

מערכת ECS
26 פברואר 2021
הקמת עסק מהבית – כך תעשו זאת נכון

ההחלטה להקים עסק מהבית לעולם אינה פשוטה, שכן הקמת עסק עצמאי באופן כללי הוא סיפור שמעורר מגוון חרדות וסימני שאלה. כאשר מקימים עסק מהבית, למעשה לוקחים את הרקע המקצועי שלכם, החלומות שלכם, התחביבים שלכם, והכישורים שלכם, והופכים את כל אלו למשהו שצריך להתפרנס ממנו. 

הקמת עסק מהבית כוללת מעטפת רחבה של אלמנטים ושלבים, ואם אתם חולמים לעשות זאת, הגעתם למקום הנכון.

יש לנו אפשרות לעזור לך בבניית המסלול הנכון עבורך להקמת עסק רווחי ויציב מהבית, לפרטים נוספים לוחצים כאן!

הקמת עסק מהבית – מתחילים עם חלום

הקמת עסק מהבית מתחילה בשאלה "מהו החלום שלי ומה אני רוצה לעשות עימו?".
חשוב לעצור לרגע ולהבין האם מדובר בעסק שישמש כמקור הכנסה מרכזי, או בעסק קטן, שנועד לייצר קצת השלמת הכנסה. ההגדרה היא חשובה מאוד, כי היא, למעשה, הבסיס של אופי העבודה. 

לאחר מכן, ישנו הנושא הבירוקרטי, בו יש צורך לטפל ברישום מול הגורמים הממשלתיים הרלוונטיים ובכללם מע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה, על מנת להסדיר את נושא התשלומים למדינה בבוא העת.

חשוב להגיע מתשוקה אמיתית אל הקמת עסק מהבית

העסקים הטובים ביותר הם אלו שנולדים מתוך תשוקה אמיתית. אחד הקשיים העיקריים בהקמה של עסק מהבית, טמון בעובדה שלא פשוט לעבוד מהבית, בו ישנן הרבה הסחות דעת. אולם אנשים שאוהבים את מלאכתם ואת העשייה סביבה, ימצאו את הזמן לעשות אותה, ובצורה טובה. 

חשוב גם להבין כי הקמת עסק מהבית לא מסתכמת במהרה ברווחי ענק, אלא מדובר בתהליך שעלול לקחת לא מעט זמן, כך שסובלנות היא תכונה נדרשת.

לבנות תוכנית עבודה עבור הקמת עסק מהבית

התהליך של הקמת עסק מהבית מתחיל בבניית תוכנית עבודה, שתהיה נכונה ופרקטית עבור בעל העסק. בהקשר זה, חשוב להבין כי בעסק פרטי אין הפסקות או אפשרות "לקחת צעד אחורה", שכן הצלחת העסק תלויה במידה רבה בהתמדה של בעליו. חשוב להגדיר יעדים קצרי טווח ומטרות ארוכות טווח, ולנסות לעמוד בהם, על מנת לייצר מחויבות עמוקה לתהליך ולהצלחת העסק.

השלב הבא בהקמת עסק מהבית – פיתוח מוצר וחשיבה קדימה

השלב הבא בהקמת עסק מהבית, הוא למצוא את הדרכים לפתח את העסק ולקחת אותו קדימה.
כל עסק מתחיל בקטן, עם מוצר או שירות בסיסי אותו אפשר למכור לכמה לקוחות מקומיים ופרטיים. עם זאת, כאשר המטרה היא להרוויח בגדול, צריך לדעת לייצר את הערך המוסף. 

הקמת עסק מהבית בדומה לכל עסק, מתחילה כאמור בקטן, אך צריכה להתבצע תוך הסתגלות מתמדת למגמות בשוק ולצרכי הלקוחות, וזאת על מנת לייצר קליינטורה איכותית שהולכת וגדלה.

על חשיבות הערך המוסף בהקמת עסק מהבית

בעלי עסקים רבים מבינים שהם חייבים להעניק ללקוחותיהם ערך מוסף כדי שהעסק ישגשג לטווח הארוך. בנושא של הקמת עסק מהבית חשוב להיות יצירתיים ולנסות לפרוץ גבולות כל הזמן, כדי לא לקפוא על השמרים ולאבד את המומנטום.

לקבל עזרה מהמקצוענים בזמן הקמת עסק מהבית

דבר חשוב נוסף בנושא של הקמת עסק מהבית הוא הסיוע מאנשי מקצוע. כאשר רוצים להתנהל בצורה נכונה מבחינה פיננסית ועסקית, צריך להתייעץ עם גורמים מקצועיים כמו יועץ מס, רואה חשבון, יועץ כלכלי, ואפילו יועצים עסקיים המסייעים בפיתוח תוכנית עסקית סדורה לעסקים המתנהלים מהבית. 

הקמת עסק מהבית מצריכה ערנות ובקרה מתמדת

כאשר מחליטים על הקמת עסק מהבית, חשוב להקפיד לבצע הערכת מצב באופן תקופתי, ובמיוחד בתחילת הדרך. יש לבחון לאורך כל התהליך אם ישנה היתכנות לרווח, והאם המוצר או השירות שאנו מספקים הוא כזה שיש לו ביקוש בפועל. 

חשוב לדעת לבקר את עצמכם בצורה מקצועית ולראות האם עמדתם במטרות שהצבתם לעצמכם בתחילת הדרך. השאלה שעליכם לשאול את עצמכם בתום החודש הראשון לפעילותו של העסק הביתי שלכם, היא האם הרווח שהשגתם או הרווח הצפוי לכם מצדיק את ההשקעה, והאם אתם מצליחים לשלב בצורה נכונה בין העבודה בבית לבין החיים הפרטיים שלכם, ולבצע את ההפרדה בצורה נכונה ובריאה.

הקמת עסק מהבית – לעבוד בצורה נכונה

הקמת עסק מהבית היא לא עניין של מה בכך, ולא משהו שמתאים לכל אחד. מדובר במשימה אפשרית בהחלט, אם עובדים בצורה נכונה, לפי תוכנית סדורה, נעזרים באנשי המקצוע הנכונים ומייצרים תוכנית עסקית מקצועית, שתתאים לסביבה שלכם ולצרכים של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך להיות יזם עם ילדים בבית?
  02 אוגוסט 2022
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ