פותחים עסק קטן? 10 טיפים בדרך להצלחה

מערכת ECS
25 פברואר 2021
פותחים עסק קטן? 10 טיפים בדרך להצלחה

יזמות היא תכונה שכל אדם היה רוצה לנכס לעצמו, והיא מתבטאת, לרוב, ביציאה להרפתקאות מקצועיות וכלכליות, שעשויות להניב רווח גדול. הרבה אנשים היו רוצים לפתוח עסק קטן, אך מתמודדים עם לא מעט חששות וחרדות, הנוגעות לחיים שלהם ושל בני המשפחה שלהם. פתיחת עסק קטן יכולה להביא איתה הזדמנויות והגשמה עצמית, ולכן, כאשר מחליטים לעשות זאת, חשוב לחפש את הדרך הנכונה ביותר. הנה 10 טיפים בדרך להצלחה. 

אנחנו יכולים לעזור לך לבנות את המסלול הנכון ביותר להצלחת העסק שלך, לפרטים נוספים לוחצים כאן!

על תירוצים והתייעצויות לפני פתיחת עסק קטן

הטיפ הראשון לפתיחת עסק קטן הוא להפסיק עם התירוצים. לכל אחד יש את הסיבות שלו למה לא להקים את העסק שלו, וכמה נוח להישאר שכיר. צריך לדעת לחשוב על הנושא בצורה מעמיקה ומנותקת הקשר, ולראות כיצד אפשר לצאת לדרך הזו בצורה בריאה ונכונה, שתטיב עימכם ועם המשפחה שלכם. הטיפ השני נוגע להתייעצויות – דברו עם מי שרק אפשר, שמעו עצות מאנשים שאתם סומכים עליהם ובקשו רעיונות מכולם. עם זאת, זכרו כי ההחלטה הסופית היא אך ורק שלכם.

הערך המוסף של עסק קטן

הטיפ השלישי שאפשר לתת לאנשים שרוצים לפתוח עסק קטן הוא בנושא מציאת הערך המוסף. כדי למכור מוצר או שירות, חייבים לתת לאנשים פתרון לבעיה כלשהי. זוהי יכולה להיות בעיה קטנה או גדולה, או כזו שפותרת צורך מסוים. כאשר מוצאים את הנישה הנכונה, כך יותר לבצע מכירות. הטיפ הרביעי קשור לפשטות. אנשים לא רוצים להסתבך בהזמנות המוצרים או השירות שלהם, ולכן – נסו להפוך את החיים שלהם לקלים יותר עד כמה שניתן.

עסק קטן – בדיקת עלויות

הטיפ החמישי הוא בדיקת היתכנות ועלויות. המציאות היא שהחלומות שלנו הם קצת גדולים עלינו לפעמים, ואנשים חולמים בגדול. לא תמיד יש לאנשים את היכולת הכלכלית לעמוד בעלויות של עסק קטן שכולל, לפעמים, חומרי גלם יקרים או אתר אינטרנט מתקדם. לכן, חשוב מאוד להיות ריאליים, ולא להיכנס להרפתקאות כלכליות מסוכנות מדי. הטיפ השישי נוגע גם הוא לריאליות, שכן עליכם לדמיין בראשכם את התסריט השלישי הקיצוני ביותר. האם תעמדו בקריסת העסק, עד כמה אתם תולים את עתיד המשפחה שלכם בעסק שלכם ועוד.

מודל הכנסה של עסק קטן

טיפ מספר 7 של הקמת עסק קטן נוגע ליצירת מודל הכנסה נכון. הקמת עסק קטן לוקחת זמן, ואסור לוותר על הכנסות בכל שלב נתון, גם אם זה נראה בלתי אפשרי. חשוב לייצר תוכנית עסקית נכונה, העוסקת בעיקר בדרך בה תרוויחו את הכסף שלכם, עוד במהלך תהליך הבנייה של העסק כולו. הטיפ השמיני נוגע לשיווק עצמי. חשוב להפריד בין מערך שיווק לשיווק עצמי, שכן שיווק עצמי רלוונטי בעיקר לעסקים קטנים ולאנשי עסקים שיודעים להגיע למקומות הנכונים, ולשווק את עצמם לאנשים הנכונים בזמן הנכון.

הפן הלגאלי של עסק קטן

הטיפ התשיעי של הקמת עסק קטן הוא טיפ חשוב מאוד, ונוגע להשלכות המשפטיות של העסק שלכם. ישראל היא מדינת חוק, ומעבר להסדרת נושא הקמת העסק מול רשויות הביטוח הלאומי, מע"מ ומס הכנסה, יש השלכות גם לסוג המוצר והשירות שאתם נותנים. לכן, שווה להתעדכן ובמקרים מסוימים, אף לשוחח עם גורמים מקצועיים, שיוכלו לכוון אתכם למקום הנכון. בחלק מהמקרים, שווה להתייעץ עם גורמי מקצוע בתחומים המשפטיים והחוקיים, ואפילו הכלכליים, כדי לצאת עם תוכנית הפעולה הטובה ביותר.

על מציאת האיזון העדין בהקמת עסק קטן

טיפ מספר 10 להקמת עסק קטן הוא לא להפר את האיזון. הקמת עסק קטן דורשת לא מעט מאנשים, הן מבחינת זמן והן מבחינת כסף. ניהול עסק עצמאי כולל לעיתים גם מתחים ואי ודאות. חשוב לדעת למצוא את האיזון הנכון בין התשוקה שלכם לבין העסק שאתם מנסים לקיים, וגם לדעת להכניס את החיים הפרטיים, ולא לתת לעסק להיכנס הביתה, עד כמה שניתן. רק כך תוכלו לשמור על שפיות.

איך להרוויח וליהנות מפתיחת עסק קטן?

האפשרות להקים עסק קטן היא כזו שרלוונטית להמון אנשים, באינספור תחומים, ולבטח אם עושים זאת מהבית. עם זאת, המעבר לסטטוס של עצמאי הוא שינוי שמגיע עם הרבה חרדות וכדי להצליח, צריך ללמוד להפחית אותן, ולהתחיל לפעול בצורה מסודרת, שקולה ונכונה, עד לשלב בו אפשר להתחיל ליהנות מהרווחים ולקצור את פירות העבודה הקשה.

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  לימודי יזמות
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  כמה עולה לפתוח עסק?
  עולם היזמות
  27 מאי 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ