7 ספרים מומלצים ליזם המתחיל

מערכת ECS
30 מרץ 2021
7 ספרים מומלצים ליזם המתחיל

יזמות היא תכונה נפלאה שלא קיימת אצל כל אחד. מדובר בדרייב פנימי להצליח, ולעשות זאת בגדול. יזמות לא כוללת רק מרדף אחרי כסף, אלא העשייה עצמה היא זו שנותנת את הסיפוק, כאשר הכסף, ההצלחה והכוח באים תוך כדי התהליך. כל אדם אשר שואף להיות יזם, צריך לבחור לעצמו את התחום הנכון, ולהתחיל לחקור אותו לעומק, כדי לדעת איך להצליח. הנה 7 ספרים מומלצים ליזם המתחיל, שיתנו לכם את הדחיפה הראשונית שאתם צריכים.

יזמות על פי האוטוביוגרפיה של ריצ'רד ברנסון

בתחום של יזמות חשוב מאוד להבין איך להצליח מאנשים שכבר עשו זאת. האופציה הראשונה היא האוטוביוגרפיה של אחד האנשים העשירים והמיוחדים בעולם – ריצ'רד ברנסון. ברנסון הפך את וירג'ין למותג ענקי, ובספר הוא נותן את ההשראות שלו, התובנות שלו וסיפורים מעוררי השראה שעזרו לו להגיע לאיפה שהוא כיום. ברנסון הוא אדם עם המון חוש הומור, וזה משהו שמצליח לעבור דרך הדפים.

"לא רציונלי ולא במקרה" – דן אריאלי: דוגמת ליזמות מחוץ לקופסא

ספר מעניין נוסף בנושא יזמות הוא "לא רציונלי ולא במקרה" של דן אריאלי. אריאלי מלמד בספרו את מהות היזמות – שהיא קבלת החלטות נכונה. אריאלי טוען שלמרות שנראה לנו שכל ההחלטות שלנו נלקחות בצורה רציונאלית, לא כך המצב. הוא מלמד כיצד את ההחלטות לרציונליות ומנותקות מרגש, ויתרה מכך, הוא מסביר שניתן לשלוט כך גם על ההחלטות של האנשים סביבנו, כולל קולגות ואנשי עסקים.

"מנהיגות" – רודי ג'וליאני: דוגמא ליזמות ממקום של מנהיגות

ראש עיריית ניו יורק לשעבר, רודי ג'וליאני, היה בכותרות בשנה האחרונה בנסיבות לא מחמיאות, אך הספר שכתב "מנהיגות", מתאר את העקרונות בדרך להצלחה, כולל גיבוש עקרונות ואחריות לתוצאות של המעשים שלכם. בספר אפשר ללמוד על יזמות אך גם על מנהיגות, גם על התמודדות עם סיטואציות קשות וגם על החיים עצמם.

"THE POWER OF BROKE" – דיימונד ג'ון: יזמות שמתחילה מלמטה

אחד מספרי היזמות הטובים והמצליחים בכל הזמנים הוא "THE POWER OF BROKE" של דיימונד ג'ון. לג'ון לא היו אמצעים כלכליים לייצר שום סוג של יזמות, אך בספרו הוא מסביר איך העובדה שעבד תחת תקציב, והיה צריך להתנהל בצורה מדודה מאוד, עזרה לו מאוד לייצר הון ולהתחיל ליזום בצורה אפקטיבית.

הביוגרפיה של סטיב ג'ובס – וולטר אייזקסון: סיפור ההשראה של כל יזם בעולם

חברת אפל הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו בעיקר בזכות הבעלים שלה לשעבר, סטיב ג'ובס. הסופר וולטר אייזקסון כתב את הביוגרפיה של ג'ובס ז"ל, שכולל את נקודות המפתח בהצלחה של ג'ובס, הגישה שלו לעסקים ואיך לא לוותר. בסופו של דבר, איך יזמות על פי ג'ובס היא איך תוכנית עסקית יומרנית מאוד שנראתה דמיונית לשעתה, הצליחה לשנות את העולם מקצה לקצה.

"ניהול, יוזמה וחדשנות" – שלמה מי טל: יזמות פורצת דרל

"ניהול, יוזמה וחדשנות – אסטרטגיות, תפיסות וכלים לצמיחה ולרווחים" הוא ספר שמנסה להקיף מאוד את כל הנושא של יזמות וההשלכות שלו. שלמה מי טל לוקח אתכם למסע סביב הרעיון שלכם ומנסה לתת לכם את הכלים כדי לשווק אותו, לפרסם אותו, לשדרג אותו ו"לעוף" איתו קדימה. מי טל מציע אסטרטגיות פעולה, בונה מודלים עסקיים ומייצר עבור הקוראים את ההרגשה שבעזרת עבודה קשה וממוקדת, כל רעיון יכול להיות הדבר הבא בעולם העסקים.

"יזמות אסטרטגית" – איתן יניב

ההמלצה האחרונה שלנו לספר יזמות איכותי היא "יזמות אסטרטגית" של איתן יניב. יניב מציע לא פחות מ-28 סיפורים וניתוחים של מיזמים ישראלים מצליחים בעבר, ומנסה להשליך את הידע על הרעיון שלכם. יניב ערך מספר רעיונות עומק עם אנשים שהצליחו בתחום, ומנסה להיכנס למוחם הקודח כדי להבין מה הניע אותם. בנוסף, יניב מציע מספר מודלים ואסטרטגיות מעולם היזמות, שיכולים להאיר את עיני הקוראים ולספק להם את הדחיפה שהיו צריכים בדרך להצלחה.

לסיכום

יזמות היא לא מקצוע או פרויקט, היא דרך חיים, וכדי להצליח, צריך לדעת לעבוד, וגם להיות צנועים ולדעת ללמוד מהטובים ביותר. יש כיום המון דוגמאות ליזמים מצליחים בעולם, כולל כאלו שהתחילו מאפס. אלו אנשים שיש לשאוב מהם השראה ולראות כיצד אפשר להעתיק את דרכי העבודה שלהם, המודלים והתאוריות שלהם, ולבצע את אותן פעולות, בדרך כזו או אחרת. לא כל יזם ענק כמו ריצ'רד ברנסון או רודי ג'וליאני מאפשר לנו להיכנס אל תוך הראש שלהם, אך בעזרת הספרים הנהדרים שלהם, זה בהחלט אפשרי.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  לימודי יזמות
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  כמה עולה לפתוח עסק?
  עולם היזמות
  27 מאי 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ