איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות?

מערכת ECS
27 מאי 2021
איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות?

ההבדלים הקיימים בין אנשים שעובדים כשכירים לבין עצמאים הם גדולים במיוחד. יש שוני לא רק באופי העבודה ובאחריות, אלא גם בצורת החשיבה של עצמאי שמבין כי הוא אחראי על גורלו ומוכן לקחת סיכונים, לעומת שכיר שמעדיף מידת ודאות גדולה יותר, גם אם היא באה במחיר של הגשמה עצמית ותקרת זכוכית. 

ישנם לא מעט ישראלים שטוענים כי החלום הגדול שלהם הוא לצאת לדרך עצמאית, ללא בוס ישיר או שרשרת הנהלה, ולהרוויח את מטה לחמם בכוחות עצמם. נשאלת אם כן השאלה הגדולה:
איך לעזוב את העבודה ולהקים עסק משלכם? כדי לענות עליה, נכתב המדריך הבא ובה נמנה את סדרת השלבים שתאפשר לכם לצאת לעצמאות ולהשאר בחיים.

יש לנו אפשרות לעזור לך למצוא רעיון לעסק רווחי ויציב, שיעזור לך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות, בלחיצה כאן נעביר אותך להדרכה ללא עלות!

איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות בצורה מסודרת

אנשים אשר שואלים את עצמם איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות צריכים בראש ובראשונה לחשוב היטב עם עצמם, אם עצמאות מתאימה להם. איך זה לחיות כאשר ההכנסה תלויה אך ורק בביצועים, ואי אפשר להתרשל. שנית, יש לבצע תחקיר מקיף לגבי העסק שאתם רוצים להקים, החיבור שלכם איתו, ההיתכנות שלכם לייצר מוצר או שירות איכותי, ומהי התחרות בשוק. רק אם תגיעו למסקנות חיוביות, הגיע הזמן לבצע פעולות אופרטיביות.

איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות: תוכנית עסקית נכונה היא המפתח

השלב הבא ביציאה לעצמאות הוא יצירת תוכנית עסקית. אנשים צריכים להתכונן לכמה תסריטים ולעקוב אחרי תוכנית פעולה מסודרת. אי אפשר לאלתר כאשר פותחים עסק, ויש לעקוב אחרי הפרוטוקול הבירוקרטי והמקצועי בצורה מאורגנת. 

כמובן, הנושא החשוב ביותר בפן של התוכנית העסקית הוא הנושא הכלכלי, שכן יש הרבה השקעות והוצאות בתחילתו של כל עסק. הגב הכלכלי הוא קריטי להצלחת העסק, ומגדיל בצורה משמעותית את הבטחון של אנשים ששואלים את עצמם איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות עסקית.

איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות – שלב אחד שלב

בניית המבנה של העסק העצמאי הוא אלמנט חשוב במיוחד. האם צריך עובדים? האם הם קבועים או קבלנים והאם יש צורך במשרד או בציוד מסוים. בנוסף, שווה מאוד לבדוק את הנושא עם המשפחה, האם היא יכולה לעזור, האם יש לה את הכלים לעזור ועוד. 

מבנה עסקי הוא חשוב מאוד, ובמיוחד בנושא המשפחתי, שכן השאלה איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות חייבת להישאל ביחד עם בן או בת הזוג, ואפילו ביחד עם הילדים, אם הם גדולים מספיק. הבדיקה הזו נותנת גם תשובות לגבי המשאבים וההיתכנות של העסק להצלחה.

איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות בתנאים טובים

דבר חשוב נוסף שחשוב לשים לב אליו לאחר ששואלים איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות הוא איך עוזבים את העבודה. חשוב לעזוב בצורה טובה ולא לסגור דלתות, שייתכן ויהיה צורך להיכנס אליהן שוב בעתיד. חשוב להישאר בקשרים טובים לא רק עם הבוסים והחברה בה עבדתם, אלא גם עם קולגות ואנשי מקצוע, שאיתם אולי תעבדו בעתיד. מערכות יחסים הן חשובות בכל תחום, ויש לא לשרוף את הגשרים לפני שעולים עליהם שוב.

בירוקרטיה ותפעול עסק – ההיבטים המאתגרים יותר בדרך העצמאית

הנושא הבירוקרטי והתפעולי הוא חשוב במיוחד ומהווה חלק משמעותי בתשובה לשאלה איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות עסקית. לא הרבה אנשים יודעים לתפעל עסק בצורה כלכלית וזקוקים לאיש מקצוע לידם, או לכל הפחות, אדם המתעסק בפן התפעולי של ניהול עסק, ויכול לעזור להם עם פתיחת העסק בצורה מסודרת מול הגורמים הרשמיים, ותפעול דו"ח הכנסות והוצאות על מנת לשלם את המיסים בצורה מסודרת.

איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות בדרך הנכונה?

אנשים אשר שואלים את עצמם איך לעזוב את העבודה ולצאת לעצמאות חייבים ללכת לפי הכללים. זה מתחיל עם בדיקת היתכנות, הבנת המצב הכלכלי, גיבוש של תוכנית כלכלית נכונה של מוצרים ושירותים, בניית מעטפת נכונה ועבודה מסודרת מול הרשויות. רק כך אפשר להצליח.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  לימודי יזמות
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  כמה עולה לפתוח עסק?
  עולם היזמות
  27 מאי 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ