כמה עולה לפתוח עסק?

מערכת ECS
27 מאי 2021
כמה עולה לפתוח עסק?

החשש הגדול ביותר העומד בפני כל מי שעומד לפתוח עסק בישראל הוא ההוצאות הכרוכות בכך. אנשים לא יודעים בדיוק כמה עולה לפתוח עסק וכמה יצטרכו להשקיע כדי להעמיד את העסק על הרגליים. לכל עסק יש הוצאות, שמתחלקות להוצאות קבועות והוצאות משתנות, אך ההוצאות שמגיעות כהשקעה ראשונית הן לרוב מאוד גדולות. כל אחד שפותח עסק צריך להבין שבהתחלה יש השקעות שעשויות לגרום להפסדים, אך אם עושים זאת נכון, זוהי רק יריית הפתיחה לעסק משגשג ורווחי.

אנחנו יכולים לעזור לך לתכנן כל שלב במסלול שלך להקמת עסק – משלב הרעיון ועד היישום שלו בפועל, לפרטים נוספים ותיאום פגישה ללא עלות לוחצים כאן!

כמה עולה לפתוח עסק בישראל?

לשאלה כמה עולה לפתוח עסק אין תשובה חד משמעית, ויש הרבה מאוד פרמטרים שמשפיעים על הסכום שיש להוציא. ראשית, חשוב להבין היכן עובד העסק. האם העסק פועל בשטח, האם יש משרד, או האם עובדים מהבית. כיום יש המון עסקים שעובדים מהבית, דבר שלא היה נהוג בעבר. העבודה מהבית היא חסכונית מאוד ויוצרת לאנשים טווח תנועה גדול מאוד. אפשר להשקיע את הכסף בדברים אחרים, ולא במשרד, בציוד למשרד, ארנונה, ואפילו דלק ורכבים. יש לקחת זאת בחשבון כדבר הראשון לפני פתיחת העסק.

מה משפיע על היקף ההשקעה הנדרש לפתיחת עסק?

הדבר שמשפיע יותר מכל על ההשקעה הראשונית בעסק הוא כמובן אופי העסק. אנשים שפותחים עסקים דיגיטליים לרוב לא צריכים להשקיע יותר מדי, שכן הם מתפעלים את הכל מהמחשב האישי שלהם. 

בין אם מדובר בפתיחת אתר, או חנות אונליין, ההשקעה היא קטנה יחסית. עסק שמתופעל בשטח הוא כמובן יקר יותר, ודורש רכישת כלי רכב או כלי עבודה. עסק העובד בתוך משרד הוא גם יקר יותר, כי הוא דורש השכרה של משרד, קנייה של ציוד ולרוב גם שכירת עובדים. כך שהמשמעות של בחירת העסק היא קריטית כתשובה לשאלה כמה עולה לפתוח עסק בישראל.

כמה עולה לפתוח עסק? תלוי בתחום העסקי

העלות של פתיחת עסק בתחומים שונים היא דינאמית מאוד ומשתנה כתלות בענף המשק שבו מוקדם העסק, באזור הגיאוגרפי שבו הוא מוקם, בתכנית העסקית, בצפי ההכנסות וברמת ההשקעה ההתחלתית שבעל העסק מכוון אליה.

כמה זמן לוקח לכסות את העלות הראשונית שהושקעה בפתיחת עסק?


אנשים בוחרים לפתוח עסקים לרוב בתחומים שהם אוהבים או טובים בהם. לרוב, אנשים באים מרקע מסוים ויודעים למה הם נכנסים. עסק של סטארט אפ נפתח לרוב על ידי אדם שבא מרקע טכנולוגי, בעוד שעסק בנייה, ייפתח לרוב על ידי אדם עם רקע בקבלנות. 

אולם גם אם הגעתם עם ניסיון מקצועי בתחום העסקי שבו אתם מתכננים להתבסס, חשוב מאוד להבין שההצלחה לא באה ברגע, וככל שתשקיעו בתכנון ובפיתוח עסקי, כך יגדל הסיכוי שלכם לייצר רווחים בתוך זמן סביר.

התשובה לשאלה כמה עולה לפתוח עסק תלויה גם בהיקף הפעילות העסקית המתוכננת

ההגדרה של העסק היא גם כן מאוד חשובה ועשויה לבוא כתשובה לשאלה כמה עולה לפתוח עסק גדול. יש אנשים שמגדירים את העסק כפעילות הגדולה והמשמעותית שלהם, בעוד אנשים אחרים מייצרים עסקים קטנים כדי להשלים הכנסה. 

יש המון עסקים קטנים של אנשים שמוכרים כלי בית, או עובדים בפרסום ברשת בצורה חלקית, על מנת להגדיל את ההכנסה של הבית. אנשים שנכנסים בכל הכוח לעסק עצמאי, ועוזבים את העבודות הקודמות שלהם, לרוב יצטרכו להשקיע הרבה יותר. 

כדי לדעת כמה עולה לפתוח עסק אתם זקוקים לתוכנית עסקית

עסקים רבים לא מצליחים להתרומם, בגלל שהם אינם מבינים את גודל ההשקעה. אנשים חושבים שהשקעה קטנה תספיק, ולבסוף, נשאבים לתוך מעגל אינסופי של השלמות בציוד ובצרכים שונים. לשאלה כמה עולה לפתוח עסק אין תשובה חד משמעית, ולצערנו, הרבה אנשים מגלים זאת על בשרם. 

הדבר החשוב ביותר הוא לבצע צעדים קטנים, לאט לאט, ולנסות לתכנן כמה שיותר מראש.
כאשר תשאלו את עצמכם כמה עולה לפתוח עסק ותבנו תוכנית עסקית, נסו להגיע למצב קיצון ולראות כמה תצטרכו להשקיע במקסימום. האם אתם יכולים לעמוד בסכום הזה? והנה קיבלתם את התשובה אם כדאי להיכנס להרפתקה הזו. בהצלחה!

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  לימודי יזמות
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  כמה עולה לפתוח עסק?
  עולם היזמות
  27 מאי 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ