כמה מרוויח יזם

מערכת ECS
27 מאי 2021
כמה מרוויח יזם

יזמות היא בין התחומים שבהם נדרשים הכי הרבה אומץ ותעוזה. יזמים לוקחים הימור, מפני שלא זאת בלבד שהם לא הולכים בדרך הבטוחה של עבודה בתור שכירים, הם גם יוצאים לדרך עצמאית בה הם נדרשים להשקיע זמן רב, סכומי כסף לא מבוטלים ותהליכי למידה מתמשכים, בפרויקט שקשה לדעת אם יישא פרי בסופו של דבר. במדריך שלפניכם ננסה לענות על השאלה שמעסיקה את כל מי ששוקל לפנות לדרך יזמית: האם בהכרח מדובר בהחלטה משתלמת מבחינה כלכלית?

אנחנו יכולים לעזור לך לבנות את המסלול הנכון ביותר להצלחה שלך כיזם ולהגדלת רווחיות העסקים שלך, לפרטים נוספים לוחצים כאן!

כמה מרוויח יזם? תלוי את מי שואלים (ומתי)

היכולת של יזם להרוויח תלויה במידה רבה ביכולת שלו לפתח ולהפגין יכולות כמו כריזמה, מכירתיות, וכישורים מקצועיים מגוונים בתחום בו הוא בחר לעסוק. אולם לא פחות מכך –
בקור הרוח שלו וביכולת שלו להתמודד עם משברים בלתי צפויים, לרבות תקופות ארוכות ללא רווחים. כפי שאתם ודאי מבינים, לשאלה "כמה מרוויח יזם?" אין תשובה ברורה וחד משמעית,
אך כן ניתן להבין מה רמת השכר לפי תחום הפעילות המדובר והוותק של הנפשות הפועלות.

כדי להרוויח צריך להשקיע
כאמור, לשאלה כמה מרוויח יזם אין תשובה ברורה וחד משמעית, אך כן ניתן להבין מה רמת השכר לפי תחום היזמות. אם נבדוק לצורך העניין כמה מרוויח יזם שעובד בתחום הנדל"ן, נגלה שיזמים שעובדים עם כמה וכמה נכסים, יכולים להגיע לסכום של 6 ספרות בחודש, רק ממכירות והשכרות של נכסים. לעומת זאת, יזמים מתחילים שעובדים עם נכסים בודדים, בהחלט מכניסים סכומים מכובדים, אך רק לאחר שהוציאו סכומים לא מבוטלים כדי להיכנס לתחום. 

סיפורי הצלחה לא נולדים בין לילה

מה שחשוב לזכור הוא שסיפורי הצלחה לא נולדים בין לילה, ומי שחולם להגיע לרווחים גדולים, חייב "לקחת נשימה עמוקה" לפני שהוא נכנס למשחק, ולהיות מוכן לעשות לילות כימים כדי לראות תוצאות.

כמה מרוויח יזם בתחומים שונים

יזמים בשוק ההון מרוויחים אחרת מיזמי נדל"ן או יזמים בתחום הסייבר, לצורך הדוגמה, וכמובן שיש עוד אלמנטים שיש להם משמעות. אולם המכנה המשותף ליזמים בכל תחומי העשייה, הוא שתקף לגביהם אותו כלל אצבע: יזם שמרוויח היטב הוא לרוב יזם שנמצא בתחום הרבה זמן.
מדובר גם ביזמים שביצעו בעבר עסקאות גדולות וכאלו שצברו ניסיון רב בתחום בו הם נמצאים. 

יזם מצליח הוא בהכרח יזם עם "כיסים עמוקים"?
גם לגב הכלכלי יש משמעות גדולה בתשובה לשאלה כמה מרוויח יזם ויש לקחת פרמטרים של קשרים שנוצרים עם הזמן, יכולות מקצועיות ואפילו מזל. גם יזם בינוני עם קצת מזל בעסקה אחת ענקית, יכול לסדר את עצמו להרבה מאוד זמן קדימה.

ההכשרה כמפתח לרווחים

אחד האלמנטים החשובים ביותר בהצלחה של יזם היא בהכשרה שהוא מקבל. חשוב מאוד לקבל את ההכשרה האיכותית ביותר, והייעודית לתחום אליו אתם נכנסים. ידע אבסולוטי ויכולות מקצועיות הם אלמנטים חשובים כאשר חושבים על תשובה לשאלה כמה מרוויח יזם בתחום כזה או אחר. 

הכשרה טובה תוכל לתת לכם את הכלים כדי להצליח מקצועית, ולהגדיל את הסיכוי שלכם להרוויח מעסקה מסוימת. יזמים חיים מעסקה לעסקה, אך אין זה אומר שהם צריכים לזרום תוך כדי תנועה, אלא להיות אקטיביים ולהשתמש בארגז הכלים שלהם כדי לקדם את עצמם.

כמה מרוויח יזם – הפרמטרים השונים להצלחה עסקית

האומץ שמצריך תחום היזמות הוא גדול, מפני שטווח השכר הוא גדול מאוד. יש יזמים שמרוויחים מעט מאוד כסף באופן יחסי, ואחרים שמצליחים להכניס סכומים דמיוניים. לשאלה כמה מרוויח יזם אין כאמור תשובה חד משמעית, כמו בכל תחום אחר. 

יחד עם זאת, טווח ההכנסה אצל יזמים הוא גדול יותר מכל תחום אחר, מפני שיש הבדלים משמעותיים בין תחומי היזמות השונים, כאשר יש המון פרמטרים אחרים אשר משפיעים גם הם על ההכנסות.

לא לשכוח שלעתים לוקח זמן לראות רווחים בעסק 

המטרה העיקרית בכל מקצוע היא לייצר הכנסה. אנשים לוקחים בחשבון עוד פרמטרים כמו תנאים, זמני העבודה, איכות הדרג המקצועי והניהולי, קרבה לבית, בונוסים וכו'. ביזמות, הרבה מאוד מהפרמטרים הנוגעים לשכירים פשוט יורדים מהפרק, ואנשים יכולים להרוויח כסף מתחום שהם אוהבים וטובים בו. עם זאת, יש כמובן סיכון שכן אין תשובה חד משמעית לשאלה כמה מרוויח יזם ויכול להיות שיעברו כמה שנים עד שתגיע ההצלחה הכלכלית.

כמה מרוויח יזם: כך תגיעו לטופ

לשאלה כמה מרוויח יזם אין כאמור תשובה ברורה וחד משמעית. יש המון פרמטרים שמשפיעים על התשובה, אך כאשר מצליחים לשגשג בתור יזמים, השמיים הם הגבול. זה מתחיל עם הכשרה נכונה, הכוונה ויכולת לזהות פוטנציאל עסקי. בדרך יש גם הוצאות ומהמורות, אך אם נשארים למשך זמן ארוך מספיק בדרך הנכונה, יזמים יכולים להרוויח הרבה מאוד כסף, שלא לומר גם ניסיון מקצועי ותחושת מימוש אישי שלא תסולא בפז.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  לימודי יזמות
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  כמה עולה לפתוח עסק?
  עולם היזמות
  27 מאי 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ