איך לפתוח עסק בזכיינות?

מערכת ECS
29 אפריל 2021
איך לפתוח עסק בזכיינות?

שוק התעסוקה בישראל מציע כמה דרכים לפתוח עסק. ההקמה של עסק מאפס היא עניין מסוכן, ולבטח כאשר זה נוגע לשוק המזון או האופנה. יש הרבה מאוד סכנות בהקמת עסק, ולכן, אנשים מחפשים פתרונות יצירתיים יותר. פתיחת עסק בזכיינות היא אופציה נהדרת עבור הרבה מאוד אנשים, שכן כל האלמנט של שיווק ופרסום נחסך מהם, והם יכולים להתרכז בתוכן בלבד, ולא במה שמסביב.

שוקלים לפתוח עסק בזכיינות? הכירו את האתגרים המצפים לכם

פתיחת עסק בזכיינות היא אפשרית כמעט עבור כל אחד. מרבית החברות והרשתות הגדולות בישראל, במגוון רחב של תחומים עובדים בשיטת הזכיינות, ומחפשים אחר זכיינים שיעזרו להם להתפתח. שיטת הזכיינות היא, באידיאל, רווחית עבור כל המעורבים. הרשת, מצידה, מקבלת סכום כסף גדולה בהתחלה מהזכיין, ומרוויחה אחוז גדול מהרווחים בכל חודש. מרבית הסכמי הזכיינות הם די דרקוניים, כך שחשוב מאוד לשים לב לאותיות הקטנות.

ישנן מגוון דרכים להקמת עסק בזכיינות

הרווח של הזכיין הוא גם חלק מהרווחים, אך גם בשל העובדה שהוא אינו צריך להתעסק כלל וכלל בפרסום ושיווק, ובנוסף, בחלק גדול מהמקרים, הוא זוכה לגישה לשיטות העבודה המוכחות של החברות איתן הוא בחר להתקשר. יש כמה סוגים של פתיחת עסק בזכיינות כאשר בחלק מהשיטות, הזכיין מעורב יותר, כולל בנושא הפיננסי ובקבלת ההחלטות המשמעותיות, ובחלק מהמקרים הוא כמעט לא מעורב, מעבר לניהול בסיסי של עובדים וסחורה.

חשוב להיות מודעים גם לסכנות בפתיחת עסק בזכיינות

עסק בזכיינות מגיע גם עם לא מעט סכנות. תמיד יש סכנה שהרשתות לא יספקו את רשת ההגנה הנחוצה, את המעטפת הנכונה, והעסק לא יהיה רווחי. במקרה כזה, הזכיין מפסיד הרבה מאוד כסף, ויהיה לו קשה להתמודד עם ההשלכות של סגירת העסק. את הרשתות הגדולות קשה מאוד לתבוע ולזכות, ולאחר שחותמים על החוזים, קשה מאוד ללכת נגד התאגידים הללו ולנצח בתוך בית המשפט.

עסק בזכיינות דרך הרשתות הגדולות

הרשתות הגדולות דרכן פותחים עסק בזכיינות דורשים תחילה סכומים מאוד גדולים שמתלווים לשימוש בשם ובשיטות העבודה שלהם. קניית זכיינות יכולה להתחיל מסכומים הנעים בין 40 ל-50 אלף שקלים, בעסקים שאינם דורשים סניפים גדולים, ועד ל-150 ואף 200 אלף שקלים, בסניפים גדולים במיקומים מרכזיים של הרשתות הגדולות. מדובר בהוצאה חד פעמית גדולה, שיכולה להגיע עם תשואה איכותית, אך גם עם לא מעט קשיים ועבודה קשה.

איך לפתוח עסק בזכיינות בדרך הנכונה?

פתיחת עסק בזכיינות זו פעולה שמגיעה עם המון אתגרים, ומתאימה בעיקר לאנשי עסקים ויזמים שמוכנים להפשיל שרוולים ולעבוד קשה. ניהול של עסק, כאשר מצד אחד יש את העובדים ומצד שני דרישות של רשת גדולה, זהו לא דבר פשוט. יש לנהל את העובדים, את החשבונות ולתת תשובות לבוסים הגדולים. לכן, כל מי ששוקל את הרעיון, צריך לקחת בחשבון לא מעט אלמנטים, לשקלל את הסיכוי והסיכון ולהגיע לתוצאה חד משמעית עם עצמו.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך להיות יזם עם ילדים בבית?
  02 אוגוסט 2022
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ