ניהול פיננסי לעסקים – כך תעשו זאת נכון

מערכת ECS
25 מרץ 2021
ניהול פיננסי לעסקים – כך תעשו זאת נכון

אחד הקשיים הגדולים ביותר עבור כל עסק קטן הוא הנושא של ניהול פיננסי. אנשים לרוב מקימים עסקים קטנים מתוך אהבה או צורך מסוים, ולא תמיד מבינים את המשמעות של הנושא הפיננסי, והתנהלות מול המדינה. גם העסק הקטן ביותר משלם מיסים, וצריך להיות רווחי, ולכן, חשוב מאוד להבין את הנושא של ניהול פיננסי לעסקים ולעשות אותו על הצד הטוב ביותר.

ניהול פיננסי לעסקים – האתגר שאינו נגמר

ניהול פיננסי לעסקים מהווה מלחמה שאף פעם אינה נגמרת. יש הרבה אנשים שמקימים עסקים ומניחים שהם יסתדרו תוך כדי תנועה, אך הם מגלים את הטעות מהר מאוד. יש לא מעט עסקים שקרסו לא בגלל מחסור בעבודה או במכירות, אלא בגלל התנהלות כלכלית לא נכונה. הנושא הכלכלי צריך להיות מטופל באופן שוטף עם יד על הדופק, וההעדפה היא לעשות זאת באמצעות עובדים או פרילנסרים שמטפלים רק בנושאים הללו. בכל מקרה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל נכון מבחינה פיננסית.

השקעה ראשונית כמבוא לנושא של ניהול פיננסי לעסקים

הדבר הראשון שעושים במרבית העסקים הוא לקיחת הלוואה להשקעה ראשונית. מדובר בהוצאה הגדולה הראשונה ובמה שמהווה את אבן הפינה לכל הנושא של ניהול פיננסי לעסקים קטנים. יש כמה סוגים של הלוואות וכדאי מאוד לבחור את הנכונה ביותר, זו עם הריבית המתאימה, עם ההחזר הנכון ובתנאים הטובים ביותר שניתן. ברוב המקרים, מדובר בנושא שאי אפשר להתחמק ממנו, אך מי שיכול להימנע מהלוואה, עדיף שיעשה זאת.

ניתוח מצב בתוך ניהול פיננסי לעסקים

אחד האלמנטים הכי חשובים בתחום של ניהול פיננסי לעסקים הוא ניתוח מצב. כל הוצאה קטנה חייבת להיות מנותחת ולהיכנס לטבלאות הנכונות. יש הוצאות שוטפות, הוצאות חד פעמיות וכל מיני סוגים של כספים שעוברים ממקום למקום. הכל חייב להיות מנוטר ורשום, כדי להבין על מה העסק מוציא כספים ויתרה מכך – איך אפשר לחסוך בהוצאות לאורך זמן.

תכנון עתידי של ניהול פיננסי לעסקים

תכנון עתידי הוא פרמטר חשוב מאוד בתוך ניהול פיננסי לעסקים מפני שדווקא בנקודה הזו, הרבה עסקים טועים. הרבה עסקים יוצרים תוכניות עסקיות ומודלים הקשורים לגדילה והתפתחות, וכן להוצאות גדולות יותר. עם זאת, הם מתקשים לעמוד במטרות שקבעו לעצמם, אך עדיין מגדילים את ההוצאות. תכנון הוא חשוב והוא חייב להיות דינמי ומחובר למציאות. כל ניתוק בין המציאות לעסק יגרום לקריסתו הבלתי נמנעת.

ניהול פיננסי לעסקים – השקעה במקומות הנכונים

השקעה במקומות הנכונים היא חלק חשוב מאוד מכל תוכנית עסקית. ניהול פיננסי לעסקים לא כולל רק יצירת רווח, אלא גם הגדלתו. יש לבחון את כל האופציות שיש לגבי השקעות נכונות, ולנסות לפעול בנושא על מנת לייצר רווח שהוא או פאסיבי או אקטיבי. המטרה היא לעבוד יותר על זהירות וקבלת החלטות מושכלות ופחות על השערות לא מבוססות.

יציבות של ניהול פיננסי לעסקים

המטרה העיקרית של כל היא לספק יציבות פיננסית לבעל העסק וכמובן שלעובדים שלו. הכנסה קבועה היא הלחם והחמאה של כל עסק, והבסיס לנושא של ניהול פיננסי לעסקים. יציבות פיננסית מתרחשת כאשר עובדים נכון מול כל הגורמים הרלוונטיים – מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, לקוחות וספקים. הכל צריך להיות מסודר, רשום, עם חשבוניות וקבלות, מבלי קיצורי דרך. דווקא בנושא המיסוי, אפשר לנסות ולקחת מומחה כדי לראות איך לבחור מסלול מיסוי נכון ולא דרקוני מדי.

המפתח של ניהול פיננסי לעסקים

המפתח של ניהול פיננסי לעסקים טמון ביכולת של בעל העסק להבין את החשיבות של העניין. מדובר באבן הפינה של העסק ובתחום שיכול להכריע את הצלחתו של העסק, ללא קשר לטיב המוצר או השירות שהוא מספק. בתור אדם שעוסק בתחום, יש צורך ליצור גם קשרים עם גורמים בבנקים ובמוסדות הממשלתיים כדי שההתעסקות תהיה נוחה יותר וקלה יותר עבור כל הצדדים.

ניהול פיננסי לעסקים – לייצב את העסק

יש כיום המון כלים שמסייעים למצב של ניהול פיננסי לעסקים באופן משמעותי. תוכנות כלכליות, אתרים פיננסים ואפליקציות שעוזרות לבעלי עסקים להבין איך להתנהל בצורה טובה יותר. כמובן שהעדיפות היא לשכור איש כלכלה, אך גם אם אין באפשרותכם לעשות זאת, חשוב לקרוא, להבין ולראות מה עושים ואיך עושים זאת בצורה הנכונה ביותר, כדי לשמור על הרווחים שלכם בצורה אופטימלית.

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  לימודי יזמות
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  כמה עולה לפתוח עסק?
  עולם היזמות
  27 מאי 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ