האם כדאי לעשות תואר בשנת 2021?

מערכת ECS
26 אפריל 2021
האם כדאי לעשות תואר בשנת 2021?

מקומם של התארים האקדמיים בישראל הוא עדיין רלוונטי, ומרבית האנשים ממעמד הביניים ומעלה בוחרים ללכת לאוניברסיטאות ולמכללות גם בשנת 2021, גם אם אין להם כיוון מוגדר לגבי מקצוע לחיים. החשיבות של לימודים לתואר היא גדולה, אך חשוב להבין שקיימות היום גם אלטרנטיבות רלוונטיות שיכולות לתת את הערך המוסף, כפי שתלמדו בשורות הבאות. 

עבודות איכותיות גם ללא תואר? יש דבר כזה!

ישנם כיום המון אנשים שמתקבלים לעבודות איכותיות גם ללא לימודים לתואר או הכשרה ספציפית כלשהי. יש אנשים שיודעים לדבר, כריזמטיים, אוטודידקטים, וכאלו שיודעים לתת את הערך המוסף גם ללא ההכשרה הקלאסית. חשוב לזכור שתואר אקדמי עולה הרבה מאוד כסף, ויש אנשים שפשוט לא יכולים להרשות לעצמם אותו. לכן, התואר, בחלק מהמקרים, הוא בונוס, אך לא משהו שהוא נדרש.

החשיבות של לימודים לתואר בעיני מעסיקים

במיונים לעבודות כיום, הרבה מאוד מעסיקים מעמידים כדרישה תואר ראשון או שני, אך בפועל, קל מאוד להתגמש ולקחת לעבודה אדם ללא לימודים לתואר כלשהו. כאשר רואים בנאדם איכותי, עם אמביציה ויכולות, אין סיבה להיכנס ולנבור למה הוא לא למד לתואר. התארים הם כאמור חשובים, ויש תארים שבלעדיהם אי אפשר להסתדר ללא הכשרה ספציפית, כמו משפטים, ראיית חשבון ועוד. עם זאת, תארים כמו תקשורת ומדעי הרוח מעניקים ערך מוסף, אך לא באמת מהווים כרטיס כניסה לעולם האמיתי.

הכשרה מקצועית מול תואר אקדמי – מה עדיף?

בבחירת לימודים לתואר חשוב לקחת בחשבון גם את ההכשרות המקצועיות. ישנם מסלולי הכשרה מקצועית נחשבים מאוד כיום, ואף מועדפים בחלק מהמקצועות, בעיקר בעולם הכלכלה והביטוחים. המסלול האקדמי מביא איתו הרבה יתרונות, ולא רק ברמת ההכשרה, אלא גם ברמת הידע, אך חשוב לדעת ולהבין מה מתאים לכם, ואיך תוכלו למקסם את היכולות שלכם.

למה חשוב לשים לב כששוקלים לעשות תואר באוניברסיטה או במכללה?

בבחינת המסלול של לימודים לתואר, יש לקחת בחשבון כמה אלמנטים חשובים.
ראשית, חשוב להבין מה רוצים ללמוד, ושנית, יש להסתכל גם על הנושא הכלכלי. הלימודים במכללות הגדולות יכולים לעלות עד כדי סכומים של 6 ספרות, ולכן יש לקחת הכל חשבון. כאשר אתם מיועדים להכשרה ספציפית בתחום כמו משפטים, התואר האקדמי הוא בגדר חובה, וכאשר תרצו להיכנס לעולם שוק ההון, הכשרה מקצועית היא רלוונטית יותר. עם זאת, מי שנכנס ללימודים כלליים רק כדי "להרוויח" תואר, צריך לחשוב היטב על היתרונות והחסרונות. בנוסף, מומלץ לבחון האם הידע שאתם זקוקים לו יכול להיות מושג באמצעות קורס השכלה פיננסית או קורס ניהול עסק לדוגמה.

האם תואר אקדמי הוא תנאי להצלחה בחיים?

תארים אקדמיים לבטח עוזרים להתקדם בחיים, נראים מצוין ברזומה, וקופצים לעין למעסיקים פוטנציאליים. עם זאת, לימודים לתואר הם לא תמיד הכרחיים, וזה תלוי במצב הכלכלי, בשאיפות המקצועיות, וברצון להכניס את השורה הספציפית הזו לקורות החיים שלכם. יש לבחון כל מקרה לגופו ולהבין שתואר אקדמי או הכשרה מקצועית יכולים לקדם אתכם אישית, ולא רק להיות יעד בדרך למטרה התעסוקתית, שאותה כאמור, אפשר להשיג בדרכים שונות ומגוונות.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  עוד מאמרים בנושא
  איך להיות יזם עם ילדים בבית?
  02 אוגוסט 2022
  איך בונים תוכנית עסקית חכמה?
  20 יוני 2022
  השכלה פיננסית
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  איך לבחור מקצוע
  עולם היזמות
  29 יוני 2021
  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ