קורס ניהול עסק – הקורס שייעזור לעסק שלך לצמוח ולך להיות בראש שקט

מערכת ECS
10 פברואר 2021
קורס ניהול עסק – הקורס שייעזור לעסק שלך לצמוח ולך להיות בראש שקט

בין אם יש בבעלותכם עסק פעיל, או שאתם בשלבי תכנון או הקמה של עסק חדש, אתם ודאי תוהים מה ידרש מכם כדי להביא את המיזם שלכם לשגשוג והצלחה. למרבה הצער, הסטטיסטיקה מלמדת כי אחוז לא מבוטל מכלל העסקים המוקמים במדינת ישראל, נסגרים במהלך השנתיים הראשונות לפעילותם. 

נשאלת אם כן השאלה: מהן הפעולות שחשוב לעשות במסגרת ניהול העסק, על מנת שיצליח לא רק לשרוד את תקופת ההקמה אלא יוכל לשגשג ולהיות רווחי לאורך שנים רבות? קורס ניהול עסק הוא בדיוק המסגרת המתאימה ללמוד בה את הסודות להקמה וניהול של עסק מצליח בעל פוטנציאל צמיחה. 

אנחנו יכולים לעזור לך לבנות את המסלול הנכון ביותר להצלחה העסקית שלך, לפרטים נוספים לוחצים כאן!

במדריך שלפניכם נסביר מה קורס ניהול עסק יכול לעסוק עבור העסק שלכם ואילו תכנים ומיומנויות תוכלו לקבל במסגרתו. 

מה זה קורס ניהול עסק ומה לומדים בו?

קורס ניהול עסק הוא מסגרת לימודית שבה יזמים מנוסים ויועצים עסקיים המתמחים בליווי עסקי להצלחה, מדריכים בעלי עסקים כיצד להקים ולתחזק עסק מצליח, בכל ההיבטים: החל משלב גיבוש הרעיון עבור המיזם, דרך השגת המימון וכלה בהיבטים שוטפים הנוגעים להתנהלות העסק בפן החשבונאי והמשפטי. 

בקורס ניהול עסקי נלמדים מגוון כלים חשובים שהם בגדר הכרח עבור כל בעל עסק – קטן כגדול, המעוניין להביא את העסק שלו למקום של יציבות עסקית ורווחיות בטווח הארוך.

במה נבדל קורס ניהול עסק מתואר במנהל עסקים?

בקורס ניהול עסק, ניתן לרכוש את מכלול הכלים התיאורטיים והמעשיים הדרושים להקמת עסקים וניהולם ביעילות. בניגוד ללימודים לתארים במנהל עסקים, הנמשכים 3 שנים ויותר ומתמקדים בעיקר בידע התיאורטי והעיוני הנוגע לניהול עסקי, קורס ניהול עסק מתקיים במתכונת ממוקדת, והוא מקנה לסטודנט כלים תכליתיים ומעשיים שניתן ליישם באופן מיידי במסגרת הפעילות העסקית. 

הדגש בסילבוס מושם על כלים לתכנון פיננסי וניהול העסק בפן הכלכלי, לצד נושאים חשובים כמו ניהול כוח אדם, מיומנויות שיווק ומכירה, ותקשורת בין-אישית. 

מה אפשר לעשות עם הידע הנרכש בקורס ניהול עסק?

הודות לכלים המעשיים הללו בוגרי קורס ניהול עסק, יכולים להקים ולנהל עסקים מצליחים בתוך פרק זמן קצר יחסית, ולשפר את סיכויי ההצלחה ופוטנציאל הרווח של המיזם שלהם. בנוסף, בוגרים רבים של קורסי ניהול עסקי משתלבים בהצלחה בתפקידים ניהוליים בעסקים קטנים ובינוניים.

על היתרונות הרבים של קורס ניהול עסק

הקמת עסק היא מטבע הדברים החלטה לא פשוטה, המחייבת את היזם להפעיל שיקול דעת בנושאים רבים ומגוונים וביניהם: מהו הפוטנציאל הכלכלי של הרעיון שלי? האם יש למוצר או לשירות שאני מציע קהל יעד מוגדר? איזה הון ידרש להקמת העסק? כמה זמן יקח עד שהעסק יתחיל להרוויח? מה ידרש כדי לנהל את העסק ביום יום? האם יש ברשותי ידע מקצועי וניהולי מספק לניהול העסק? אלו הן רק חלק מזערי מן השאלות הרבות שחשוב לתת עליהן את הדעת בהקשר של הקמת עסקים, ועליהן ינתן מענה במסגרת קורס ניהול עסק.

קורס ניהול עסק: כי בעסקים החוכמה היא ללמוד מניסיונם של אחרים

תכנית הלימודים בקורס ניהול עסקי מבוססת על תכנים הנוגעים לפעילות העסקית של כל עסק באשר הוא, והידע המועבר לסטודנטים בקורס מגובה בתובנות וטיפים של מדריכים מנוסים הפועלים במגזר העסקי בישראל מזה שנים רבות, ויכולים לחלוק עם תלמידיהם מידע שימוש ורב ערך שצברו לאורך תקופת פעילותם הממושכת.

חשיבותן של ההרצאות המועברות על ידי אנשי מקצוע מנוסים, טמונה בכך שלבעלי עסקים בתחילת דרכם ניתנת הזדמנות ללמוד מניסיונם העשיר של אחרים ולחסוך מעצמם טעויות נפוצות בניהול העסק. תועלת נוספת המוצעת במסגרת קורס ניהול עסק, היא הליווי האישי של כל סטודנט בהליך הפיכת הרעיון שלו למציאות.

קורס ניהול עסק – מדוע זה חשוב לעסק שלך?

כל עסק לאורך כל מחזור החיים שלו, חייב להיות מנוהל בתבונה וביעילות על מנת להצליח ולעמוד ביעדיו לאורך זמן. הסוד להקמת עסק מצליח הוא למעשה תכנון מדוקדק ומפורט של הפעילות העסקית על כל רבדיה, המתבצע הן במסגרת בניית התשתית להקמת העסק והן באופן שוטף, במסגרת התנהלותו היומיומית. 

קורס ניהול עסק מקנה לבעלי עסקים בהווה ובעתיד, את המיומנויות הנחוצות להגדרת החזון העסקי שלהם על מכלול יעדיו, להוצאתו מן הכוח אל הפועל, ולהערכת ביצועים שוטפת.

אילו כלים להצלחה מקבלים בקורס ניהול עסק?

במסגרת קורס ניהול עסק, נלמדים כלים חדשניים המסייעים ליזמים בתחילת דרכם וליזמים מנוסים יותר, להתנהל ביעילות מול לקוחות, ספקים, גופי מימון, רשויות המיסים, וגורמים נוספים המעורבים בתהליך העסקי. קורס ניהול עסק מקנה לבעלי עסקים כלים ניהוליים, פיננסיים, שיווקיים, משפטיים ומסחריים, לתכנון ומינוף פעילותם העסקית בטווח המיידי ובטווח הרחוק יותר.

מהי מטרתו של קורס ניהול עסק?

הקמה וניהול של עסקים, כרוכה כאמור בהתמודדות עם נושאים פיננסיים, שיווקיים ומסחריים, אך היא לעולם לא מסתכמת רק באלו. ניהול עסק ובפרט עסק ראשון, יכול להיות רכבת הרים רגשית, ומחייב קור רוח וחוסן נפשי. לכן פעמים מזומנות, הקמת עסקים מצליחים או הבאת עסקים קיימים להצלחה, כרוכה בשינוי תפיסתי של ממש. 

בעליו של עסק עצמאי נדרש להפוך למומחה לא רק בתחומו המקצועי, אלא גם להתמחות בניהול העסק בפן הפיננסי, בהיבטי שיווק, מבחינת מיתוג, בפו השירותי וכמובן, בכל הנוגע למכירות. 

לשם כך נדרשים ידע תיאורטי ומעשי כאחד. את כל אלו ניתן לרכוש במסגרת קורס ניהול עסק, כמובן.

אילו נושאים נלמדים במסגרת קורס ניהול עסק?

במסגרת קורס ניהול עסק, נלמדים נושאים רבים הרלוונטיים לניהול עסקים מכל סוג ומין, וביניהם:

 • גיבוש רעיונות למיזמים עסקיים
 • בחינת כדאיות עסקית
 • כלים לבחינת רעיונות עסקיים 
 • אסטרטגיות ניהול עסקי
 • מיומנויות שיווק ומכירה
 • תהליכי מיתוג ובידול
 • זיהוי קהל המטרה
 • ניהול קמפיינים שיווקיים
 • היבטי חשבונאות ומיסוי בניהול העסק
 • היבטים משפטיים בניהול עסקים
 • ניהול תזרים המזומנים בעסק
 • ניהול דוחות פיננסיים
 • התנהלות מול הבנקים וגופי מימון
 • בניית תוכנית עסקית
 • שירות לקוחות ושימור לקוחות
 • כלים לניתוח המצב הכלכלי ורמת הרווחיות בעסק
 • ניהול עובדים
 • סגנונות ניהול
 • ועוד

האם אלמד איך לשווק את העסק שלי במסגרת קורס ניהול עסק?

בהחלט. קורס ניהול עסק נוגע לא רק בהיבטים ה"יבשים" של הפעילות העסקית השוטפת, אלא גם בסוגיות מעולמות השיווק והמכירה, ובכללן:

 • איך ממתגים את העסק?
 • איך מזהים את קהל היעד
 • איך יוצרים בידול עסקי לעומת המתחרים?
 • איך בונים ערוצי שיווק מקוונים?
 • איך מקדמים את העסק באינטרנט?
  כיצד מנהלים קמפיין שיווקי?
 • כיצד מתבצע שיווק ברשתות החברתיות?
 • כיצד מנהלים את המוניטין העסקי בעידן הדיגיטלי?
 • איך מנהלים משברים בזירה המקוונת?

קורס ניהול עסק – האם זה מתאים לי?

קורס ניהול עסק הוא מסגרת לימודית חיונית עבור כל אדם ששוקל להקים מיזם חדש, כל מי שנמצא בתהליך של הקמת עסק, וכל בעל עסק קיים שמעוניין לשפר את ההתנהלות העסקית שלו, לייעל אותה, להגדיל את הרווחיות של העסק ולהזניק אותו קדימה. 

גם אם אתם מעוניינים ללמוד מיומנויות לניהול עסקים במטרה להשתלב בתפקידים ניהוליים, קורס ניהול עסק זו המסגרת המתאימה עבורכם.

האם קורס ניהול עסק מתאים לכל סוגי העסקים?

בין אם אתם מעוניינים להקים עסק מזון – מסעדה, בית קפה, בר וכדומה, ובין אם אתם מקימים מיזם דיגיטלי, קורס ניהול עסק יקנה לכם את מיומנויות המפתח הנחוצות לביסוס העסק שלכם והבאתו להצלחה. 

עם זאת, ישנם קורסי המשך לניהול עסקים בענפים ספציפיים, אשר מעבר ליסודות המוקנים לתלמידים בקורס ניהול עסק בסיסי, נלמדים בהם כלים לניהול והקמת עסקים בעלי אוריינטציה ספציפית.

קורס ניהול עסק – הדרך להשיג ביטחון כלכלי ושקט נפשי

קורס ניהול עסק מסייע ליזמים ובעלי עסקים רבים בישראל לבנות תשתית איתנה שתאפשר להם להצמיח את העסק שלהם ביעילות ומתוך חשיבה קדימה. קורס ניהול עסק מאפשר לעסקים להיבנות ממקום של ביטחון ושקט נפשי, הודות לכלים והיכולות הבאים שהוא מקנה לתלמידיו:

 1. כלים ניהוליים לבחינה ופיתוח של רעיונות עסקיים. 
 2. יכולות למימוש הידע התיאורטי באופן מעשי בעסק.
 3. ידע ניהולי המאפשר להתנהל בתבונה מול עובדים, ספקים, שותפים עסקיים ולקוחות בעסק.
 4. מיומנויות לקבלת החלטות בעסק ובכלל.

האם קורס ניהול עסק רלוונטי גם לבעלי עסקים מנוסים?

בין אם כבר הקמתם עסקים בעבר וזה ממש לא "הרודיאו הראשון שלכם", ובין אם אתם רואים בעצמכם אמני מיקוח או נינג'ות בשיווק, אתם ודאי יודעים ממקור ראשון שתחום העסקים הוא דינאמי ונתון להתפתחות מתמדת. יותר מזה – כל עסק הוא עולם ומלואו ולכן תמיד יש מה ללמוד ובמה להתמקצע. בסופו של יום, ידע הוא כוח וקורס ניהול עסק נועד להקנות לכם את הכוח הזה לשדרג את היכולות שלכם ולהביא כל עסק שתנהלו למקום הטוב ביותר.

קורס ניהול עסק – מנוע הצמיחה של העסק שלך

אם חשוב לכם להצליח בהקמה ובניהול העסק העצמאי שלכם, ואם אתם מוכנים לעשות את כל מה שידרש כדי להימנע מטעויות שיבלמו את הצלחתו, דעו כי אין מנוס אלא לרכוש ידע בניהול עסקים. קורס ניהול עסק, אם כן, הוא הדרך הבדוקה והבטוחה לבנות את האימפריה הקטנה שלכם בתבונה ולהביא אותה להצלחה.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!
newsletter
הירשמו לניוזלטר שלנו הירשמו לניוזלטר שלנו

  whatsapp ייעוץ בוואטסאפ